قیمت مسکن تا پایان سال به گفته رئیس کانون انبوه سازان تغییر نخواهد کرد.

باتوجه به انتخابات اخیر آمریکا ونتیجه غافلگیر کننده آن بازارهای با اهمیت کشور از جمله بورس, ارز, سکه وطلا واکنش شدیدی نسبت به آن نشان داد وتنها بازار مسکن بود که واکنشی نسبت به این رخداد نداشت.و کارشناسان ما معتقدند که انتخاب ترامپ تغییر خاصی در بازار مسکن ایجاد نمی کند واین ذات بازار مسکن است که نسبت به تحولات سیاسی واقتصادی واکنش فوری ندارد.

قیمت مسکن حباب ندارد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از کسب و کار ، حسن محتشم درباره تاثیر انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا می‌گوید: انتخاب ترامپ ریسک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را بالا برده و سرمایه‌گذاران را به طرف دارایی‌هایی مثل ارز و طلا سوق می‌دهد اما تاثیر خاصی بر بازار مسکن نخواهد داشت. درواقع بازار مسکن ما سه سال است که رکود سنگینی را تجربه می‌کند و سرمایه‌ها به این بازار وارد نمی‌شود و اتفاق خارجی هم نمی‌تواند این روند را تغییر دهد. حسن محتشم افزود: به نظر نمی‌رسد نتیجه انتخابات آمریکا رکود بازار مسکن را عمیق‌تر کند چون قیمت مسکن طی سال‌های اخیر کاهش داشته و حباب ندارد.

رکود بازار مسکن ریشه‌های ساختاری دارد

دکتر مهرداد مظفری ، تحلیلگر اقتصادی نیز درباره تاثیر انتخاب ترامپ بر بازار مسکن کشور  گفت: ریشه رکود بازار مسکن به عواملی از جمله جهش غیراصولی قیمت‌ها طی چند دوره زمانی، خصوصا سه سال منتهی به سال ۹۱ به دلیل هجوم نقدینگی به این بازار، همچنین گرانی پول در ایران و حبس سرمایه‌های بانک‌ها در بازار مسکن باز می‌گردد و این عوامل از مشکلات ساختاری اقتصاد کشور ما نشات می‌گیرند و هیچ عامل خارجی ای نمی‌تواند تاثیر عمده‌ای بر ریشه‌های مشکل بازار مسکن ما داشته باشد. به گفته این کارشناس اقتصادی بازار مسکن طی سالیان طولانی امن‌ترین بازار کشور برای سرمایه‌گذاران بوده ولی این وضعیت طی سال‌های اخیر دچار تغییر شده و این تغییر بیش از آنکه از عوامل خارجی تاثیر بپذیرد، متاثر از عوامل داخلی مثل رشد نقدینگی و تورم است.

http://modiransazeh.com/?p=290
Find Your New Home By Modiran Sazeh Estate
Hamed Esmaeilzadeh
Mobile: 09112395750
Tel.: 013-34479280
Fax: 013-34479289
E-mail: info@Modiransazeh.com
Address:
Modiransazeh, Anzali road to Hasan Rud,
Hasan Rud Three-way,Rasht,
Gilan, Iran
ModiranSazeh Estate